Малку Раце Хаваи: Органски Гребен Безбедно Минерална заштита од Сонце Путер (Оригинал) - Направени во Hawai ' јас - Пластични Слободни

Малку Раце Хаваи: Органски Гребен Безбедно Минерална заштита од Сонце Путер (Оригинал) - Направени во Hawai

Залиха
DEN 719.76
Износ:

БЕЗБЕДНО-Крем Еко Пријателски Сончање - Безбедно за морски живот и вашиот целото семејство.ЕФИКАСЕН - SPF 35+ Широк Спектар на UVA/UVB - Отпорен на Вода 80min - Целосна Покриеност.ЧИСТА Состојки извори од Hawai ' јас - спакувани со антиоксиданси и слободни од хемикалии и конзерванси.ALOHA AINA - пластични слободни пакување.Направени со Не-Нано Цинк Оксид (единствениот безбеден состојка за корални гребени). - Рачно изработени од СТРАНА на HAWAIIANS - на хаваите оригинални минерална заштита од сонце рачно изработени од страна на Hawaiians. - ALOHA - Од нашите 'Ohana твое - Ние сме мали семејни работи бизнис врз основа на Големиот Остров на Хаваи.Ние се гордееме со обезбедување на очила кои е безбедно за корални гребени, вашиот 'ohana (семејството), keiki (деца) и 'aina (земја). - ОРГАНСКИ хемикалии во комерцијално направени сончање влијание и да ги убијат исклучување морски животни и корални гребени!Кога ќе изберете минерали (Цинк оксид не-нано) сончање, нема штетни хемикалии внесете океанот; корали и морски животни се безбедни. - ПЛАСТИЧНИ БЕСПЛАТНО - Сите наши пакување е или compostable или рециклираат.Нашите labels се направени од камен и печатени со соја мастило.Нашата лице-стап цевки се compostable и сончање себе ако biodegradable. **Од Mauka (планина) да Maka ' јас (море) ние сме посветени на заштита и зачувување на оваа земја ние го нарекуваме дом.Дел од сите продажни оди кон коралниот гребен едукација и плажа чисти-ups**.

Декларирани својства

Најдобри предлози