Професионални тетоважа машински Алуминиумски Мотор Ротари Веѓа Кертриџ Ротари Тетоважа Машина Пиштол за shader linnner боја (Боја : Подножјето на возилото)

Професионални тетоважа машински Алуминиумски Мотор Ротари Веѓа Кертриџ Ротари Тетоважа Машина Пиштол за shader

Залиха
DEN 912.00
Износ:

Овој Хибрид Тетоважа Пенкало е дизајнирана за да ви дадат најблиските чувствуваат за вистинско пенкало што ќе може да се добие со тетоважа машина.Ова можете да го користите пенкало за да го направите tattooing,постојан веѓите шминка,усна линија,око линија..Сите во еден пенкало. -Секој од Хибрид Тетоважа Пенкало е CNC-Изработени од авион Алуминиум и потоа елоксирани заврши.Моторот е 10w направен во Тајван,ниско ниво на бучава,силна и стабилна да работат, без топла за долго време работи. -Оперативен Напон : 7–12 V DC.Овој Хибрид Тетоважа Pen може да биде компатибилен со Јастреб напојување и сите други брендови тетоважа за напојување,ќе се добие приклучок адаптер за работа со сите оние напојување.-Вртежи во минута спектар Бода/Сек : 8 V-8000rpm,мин 8-800/sec-Удар : 3 мм-Игла Издаденост : 0 - 3.5 mm-Connection : DC 5.5 Џек plug кабел,бесплатен приклучок адаптер за да ги собере сите брендови напојување.-Пакетот вклучува : 1 Хибрид Тетоважа Пенкало,DC 5.5 Џек plug-кабел 1 Џек приклучок адаптер,1 игла кертриџ.Ве молиме Истакна : ►Ова пенкало треба да се поврзете со вашето сопствено напојување/кутија да се користи, тоа не може да се работи со адаптер директно►ве Молиме имајте на пен работи под 12 V за заштита на ротари систем и моторни.►Надминува Мини количество 10pcs пенкало, може да се стави на вашиот сопствен логото smiley If треба Јастреб Кертриџ Игли , pls кликни на сликата за да се купи.

Декларирани својства

Најдобри предлози