Професионални Тетоважа Машина Тетоважа Машина Професионални Тетоважа Легура 10 Заврши Пирсинг & Тетоважа Материјали Лагер/Shader Тетоважа Материјали

Професионални Тетоважа Машина Тетоважа Машина Професионални Тетоважа Легура 10 Заврши Пирсинг & Тетоважа Материјали

Залиха
DEN 354.96
Износ:

Машина Професионални Тетоважа - Тетоважата Машина Прифаќа Лесен Алуминиум Рамка, Компактни Димензии И Лесен За Употреба.Машина Лагер Тетоважа - Чиста Железната Арматура Род Има Одлична Магнетни Пропустливост.Машина Серпентина Тетоважа - На Висок Квалитет На 10‑Свиок Двојна Намотка Е Специјално Дизајниран За Тетоважа Машини.Машински Алуминиумски Тетоважа За Почетници-На Тетоважа Машина Може да Започне На Напон Од 5 V И не Може да функционира Нормално На 10 V.Машина Тетоважа Материјали - Пролетта Е Направен Од Високо‑Квалитет На Композитниот Материјал, Со Висока Еластичност И Замор Отпор, Погодни За Долготрајна Работа.Пакет Листа : 1 x Тетоважа Машина Функција : 1. Тетоважата машина може да започне на напон од 5 V и не може да функционира нормално на 10 V.2. Тетоважата машина прифаќа лесен алуминиум рамка, компактни димензии и лесен за употреба.3. Пролетта е направен од високо‑квалитет на композитниот материјал, со висока еластичност и замор отпор, погодни за долготрајна работа.4. Чиста железната арматура род има одлична магнетни пропустливост.5. На високо‑квалитетни 10‑свиок двојна намотка е специјално дизајниран за тетоважа машини.Спецификација : Состојба : 100% Сосема Нов;Предмет Тип : Тетоважа Machine Commodity Материјал : Alloy Commodity Серпентина : 10 Turns Starting Напон : 5 VWorking Напон : 7-10 VFunction : Shader и Liner Applicable се Справи со Тип : Касети се справи со игла или обичен handle Applicable Игла Тип : Одберете ја соодветната игла според handle Applicable Кука Жица Тип : Кука Линија.

Декларирани својства

Condition:
100% Brand New;
Item Type:
Tattoo Machine
Commodity Material:
Alloy
Commodity Coil:
10 Turns
Starting Voltage:
5V
Working Voltage:
7-10V
Function:
Shader and Liner
Applicable Handle Type:
Cartridges needle handle or ordinary handle
Applicable Needle Type:
Select the appropriate needle according to the handle
Applicable Hook Wire Type:
Hook Line

Најдобри предлози