Emilykylie Рака Gripper Компактна Големина Exerciser Рака Зафат Сила Вежба Топката Прст Тренер Рака Мускулна Кондиција

Emilykylie Рака Gripper Компактна Големина Exerciser Рака Зафат Сила Вежба Топката Прст Тренер Рака Мускулна

Залиха
DEN 1860.00
Износ:

1. Го стимулира Вашиот Страна : Генерално, се држи за долго време, можете да се чувствуваат дланки и numbs, и тогаш тоа е многу удобно.Кога силата топката е гмечи, флексибилни сфера е деформирано и исполнет со дланката на раката, а на рака се губат и се тесни.Топката може ефективно да поттикнат големи acupoints на рака за да се постигне ефектот на вежбањето и здравствена заштита. 2. Мала Големина : Бидејќи топката е мала, може да се стави тоа во вашата торба и да ја однесете со вас кога ќе се земе воз или автомобил.Затоа, тоа е повеќе погоден за луѓето кои ги користат нивните прсти и често одат надвор. 3. Основна вежба : Задржете го зафат топката целосно во дланката од вашата рака, не десет рака вежби за истегнување, прво направете десен вежбање и потоа направете левата рака се вежба, и наизменично пракса.

Декларирани својства

Најдобри предлози