XIRGS Одење Куче Темперамент и Поводник Сет, Мека Фланелен боксери Поместена Куче Оглавник & Доведе Не се Повлече Кутре Вест Прилагодливи Милениче Обука Подигнат Брз?

XIRGS Одење Куче Темперамент и Поводник Сет, Мека Фланелен боксери Поместена Куче Оглавник & Доведе Не се Повлече

Залиха
DEN 299.76
Износ:

8 инчен/24-30cm, Градите дебелина : 11.На лепенка дизајн на двете страни и Предвремени дизајн. Ве молиме љубезно мерка на вашето домашно милениче куче вратот дебелина и градите дебелина пред купување.5-1 инч грешка поради прирачник за мерење. 1x Куче Темперамент. 1x Куче Поводник.Земете XIRGS Одење Куче Подигнат Поводник Сет, вашиот љубовник и вашите домашни миленици, одиме заедно, работи заедно, и играат заедно.Тоа е лесно да се лизга во текот куче главата и удобно се вклопуваат околу неговото тело.5 инчен/36-42 cm, Градите дебелина : 17.D + O Прстен Дизајн - XIRGS не се повлече пес темперамент има и Д-прстен на предната страна на поврзување на поводник, и додадете монтажни бел за зголемување на забава на вашето куче при одење.1 инчен 36-46 cm.Кога на кучето се подигнат е добро прилагодени, треба да бидете во можност да ги собере 2 прста помеѓу темперамент и да било дел од вашето кучиња тело.Лизгајте го велкро дизајн ремени преку прилагодувач да се создаде добро се вклопуваат.Оваа брзо се вклопуваат подигнат е лесно да се стави на и стави надвор.Се обрне Внимание на Големината на Табелата - Постојат 3 големина (XXS/XS/S) во располагање.Помине подигнат рака преку кучиња градите.XS Врат дебелина : 11.Ние ажурирање на вратот дебелина дел да се направи тоа прилагодливи.Проверете дали секоја тока врска е стабилна.2 инчен/30-36cm, Градите дебелина : 14.8-15 инчи/30-38 cm.По правилно позиционирање на кучето се подигнат на вашиот кучиња тело, тока двете страни токи нагоре.Прикачување на кука од доведе до О-прстен.И не се повлече подигнат поводник собата е исто така ефикасни не влече, без да се грижиш за куче изгуби кога одеднаш се повлече, се елиминира поводник влечење.

Декларирани својства

Најдобри предлози