10 Парчиња Цвет Жаби Круг Цвет Arranger Жаба Цвет Фиксна Алатки Јапонски Цвет Носителот Цветни Аранжмани Pin Држачот за Растенијата Фиксација, Цвет Аранжман, Растенијата

10 Парчиња Цвет Жаби Круг Цвет Arranger Жаба Цвет Фиксна Алатки Јапонски Цвет Носителот Цветни Аранжмани Pin

Залиха
DEN 407.76
Износ:

Соодветна количина : постојат сосема 10 парчиња цвет жаби во овој пакет, погоден за различни растенија, соодветна доволно за да се задоволат вашиот користење треба или замена треба.Проверете ја големината : нашиот круг цвет arranger жаба мерки за прибл. 23 мм/ 0.91 инчен, тежината е околу. 40 g/ 1.41 оз, може да се примени според реалните потреби.Цврст и здрав игли : иглите на овие цвет фиксна алатки се направени од челик, здрав и посочи, тие се прицврстени на основата, може да се одржи различни цвеќиња и гранчиња stably во место, да ви помогне да се прикаже една убава и комплетна сценографијата на вашиот растенија.Сигурен база : база на цветни аранжмани pin држачот е изработен од метал и целата база има одредена тежина; - Ако тоа е се потопува во вода или голем број на цветови или гранки се вметната, гумени материјал исто така го спречува гранки од гребење или оштетување на вашиот вазна.Едноставни за ракување : овие Јапонски цвет носители се едноставни за употреба, погоден за почетник кој сака да ги красат неговиот или нејзиниот дом, како и вешт човек кој го сака цвет аранжман и изработката, можете да вметнете дното потекнуваат од вашиот растенијата врз челични игли, а потоа го користите леплива глина да се закачите на жаба носителот на вашиот контејнер, и прикажување на декорација на маса или книга полица.

Декларирани својства

Најдобри предлози