Ерменија Минијатурни Знаме (4 in. x 6 in.)

Ерменија Минијатурни Знаме (4 in. x 6 in.)

Залиха
DEN 429.60
Износ:

Rayon. 4 in.x 6 во.На ерменски знаме беше создадена по WWI, кога Ерменија се здоби со независност.Знамето беше readopted во 1990 година, само пред земјата стекна независност од Советскиот Сојуз.Ова знаме е црвена, портокалова, и сина.Црвено симболизира ерменски Хајленд, на ерменски луѓе продолжи борбата за опстанок, одржување на Христијанската вера, Ерменија независност и слобода.Сината го симболизира волјата на народот на Ерменија да живеат под мирно небо.Портокал го симболизира креативни талент и напорно природа на луѓето од Ерменија.Ова знаме е обоена на свилен, lustrous rayon и е hemmed и монтирани во црна пол прелиена со злато-обоен со копје.4 in.x 6 во.знамето е поставена на 10 in.пол, додека 8 во.x 12 во.знамето е правилно поставена до 19 во.пол вклучувајќи 1 во.копје.База не се вклучени.

Декларирани својства

Најдобри предлози